Press "Enter" to skip to content

Kam na dovolenku v apríli? Prehľad plážových destinácií dostupných letecky z Viedne.

Aktualizované 26. júna 2023

Keďže sa počasie v apríli začína otepľovať a davy turistov ešte nedosiahli svoj vrchol, nie je lepší čas na objavovanie nádherných pláží, krištáľovo čistej vody a bohatých kultúrnych zážitkov, ktoré na vás čakajú. Od stredomorských brehov Španielska, Talianska a Grécka cez exotickú krajinu Egypta a luxusné letoviská v Spojených arabských emirátoch až po podmanivý pôvab Mexika, Kuby a Dominikánskej republiky – pripravili sme pre vás pestrý zoznam najvhodnejších destinácií s odletmi z Viedne.

Punta Cana, Dominikánska republika

Punta Cana je známa svojimi luxusnými all-inclusive rezortmi a ponúka širokú škálu krásnych pláží, od obľúbenej pláže Bavaro až po odľahlejšiu pláž Juanillo. V apríli je tu teplé a slnečné počasie s občasnými krátkymi dažďovými prehánkami, čo je skvelý čas na plážové aktivity a vodné športy.

Varadero, Kuba

Toto obľúbené letovisko sa môže pochváliť 20 kilometrami bielych piesočnatých pláží a tyrkysovou vodou. V apríli je tu teplé a relatívne suché počasie, takže je to vynikajúci čas na vychutnanie si pláže a okolitých atrakcií, ako sú jaskyne Bellamar a mesto Matanzas.

Cancún, Mexiko

Cancún sa nachádza na polostrove Yucatán a je známy svojimi krásnymi plážami, krištáľovo čistou vodou a rušným nočným životom. V apríli je tu teplé a slnečné počasie, čo je ideálny čas na plážové aktivity a objavovanie blízkych atrakcií, ako sú mayské ruiny Tulum a Chichen Itza.

Cancún

Maldivy

Tento tropický raj v Indickom oceáne je známy krištáľovo čistou vodou, bielymi piesočnatými plážami a bungalovmi nad vodou. Maldivy sú vynikajúcou voľbou na romantický oddych alebo luxusnú dovolenku. Apríl ponúka teplé teploty a je na konci obdobia sucha. Medzi atrakcie patrí šnorchlovanie a potápanie v koralových útesoch, pozorovanie delfínov a oddávanie sa kúpeľným procedúram.

Phuket, Thajsko

Phuket je najväčší ostrov v Thajsku a ponúka širokú škálu pláží, od rušnej pláže Patong po odľahlejšiu Kata Noi. V apríli je na Phukete obdobie mimo sezóny s vysokými teplotami a občasnými dažďovými prehánkami. K zaujímavostiam patrí historické staré mesto Phuket, socha Veľkého Budhu a malebný záliv Phang Nga.

Bali, Indonézia

Bali, známe ako Ostrov bohov, je známe svojou sviežou krajinou, sopečnými horami a nádhernými plážami. Apríl je vhodným obdobím na návštevu, pretože sa končí obdobie dažďov a začína obdobie sucha. Medzi atrakcie patrí kultúrne mesto Ubud, starobylé chrámy Uluwatu a Tanah Lot a obľúbené plážové destinácie Seminyak a Kuta.

Zanzibar, Tanzánia

Tento ostrov pri pobreží Tanzánie ponúka nádherné pláže, krištáľovo čistú vodu a bohatú kultúrnu históriu. Apríl je na Zanzibare súčasťou obdobia dažďov, ale aj napriek tomu si môžete vychutnať teplé teploty a menej turistov. Medzi zaujímavosti patrí historické Kamenné mesto, národný park Jozani Chwaka Bay a plantáže korenia.

Seychely

Toto súostrovie v Indickom oceáne ponúka rozmanitú škálu pláží, od turisticky obľúbených miest až po odľahlé zátoky. Apríl je vhodným obdobím na návštevu Seychel, pretože spadá medzi dve hlavné obdobia dažďov a ponúka relatívne pokojné počasie. Medzi atrakcie patria nádherné pláže Anse Lazio a Anse Source d’Argent, prírodná rezervácia Vallee de Mai a živý morský život atolu Aldabra.

Seychely

Maurícius

Tento ostrov v Indickom oceáne je známy svojimi nádhernými plážami, lagúnami a koralovými útesmi. Apríl je vhodným obdobím na návštevu Maurícia, pretože počasie je všeobecne teplé a vlhké s občasnými dažďovými prehánkami. K zaujímavostiam patrí národný park Black River Gorges, historické mesto Port Louis a živý podmorský svet v morskom parku Blue Bay.

Hurghada, Egypt

Hurghada sa nachádza na pobreží Červeného mora a je známa svojimi nádhernými plážami, krištáľovo čistou vodou a živými koralovými útesmi. V apríli tu môžete očakávať teplé počasie, ideálne na opaľovanie, plávanie a šnorchlovanie. Medzi obľúbené atrakcie patria ostrovy Giftun, Veľké akvárium v Hurghade a beduínska dedina.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Toto kozmopolitné mesto je známe svojou ohromujúcou panorámou, luxusnými nákupmi a krásnymi plážami. V apríli je tu teplé počasie, ale nie tak horúce ako v letných mesiacoch, takže je to ideálny čas na vychutnávanie si vonkajších atrakcií mesta. Medzi obľúbené miesta na pláži patria Jumeirah Beach, Kite Beach a La Mer.

Azorské ostrovy, Portugalsko

Toto súostrovie v Atlantickom oceáne je známe svojou sviežou krajinou, sopečnými vrcholmi a nádherným pobrežím. Apríl je skvelý čas na návštevu, pretože počasie je mierne a kvitnú tu kvety. Medzi zaujímavosti patria sopečné jazerá Sete Cidades, termálne pramene Furnas a historické mesto Ponta Delgada.

Tenerife, Kanárske ostrovy, Španielsko

Tenerife je najväčší z Kanárskych ostrovov a ponúka širokú škálu pláží, od zlatého piesku až po čierne sopečné pobrežie. Ostrov má subtropické podnebie, vďaka čomu je ideálnou destináciou po celý rok. V apríli môžete očakávať príjemné teploty a menej ľudí. K zaujímavostiam patrí národný park Teide, letovisko Costa Adeje a historické mesto San Cristóbal de La Laguna.

Tenerife

Larnaka, Cyprus

Larnaka je pobrežné mesto na ostrove Cyprus, ktoré je známe svojím nábrežím lemovaným palmami, piesočnatými plážami a krištáľovo čistou vodou. V apríli sa začína otepľovať, čo je skvelý čas na plážové aktivity a objavovanie ostrova. Medzi obľúbené atrakcie patrí mešita Hala Sultan Tekke, kostol svätého Lazara a neďaleké starobylé mesto Kition.

Kréta, Grécko

Kréta je najväčším z gréckych ostrovov a ponúka rozmanitú škálu pláží, od obľúbených turistických miest až po odľahlé zátoky. Apríl je vynikajúcim obdobím na návštevu, s miernymi teplotami a menším množstvom ľudí. Medzi zaujímavosti patrí starobylý palác Knossos, malebné staré mesto Chania a ohromujúca roklina Samaria.

Antalya, Turecko

Toto pobrežné mesto na Tureckej riviére ponúka kombináciu krásnych pláží, starovekých ruín a moderného vybavenia. V apríli je tu teplé a príjemné počasie, takže je to skvelý čas na prehliadku mesta a jeho okolia. Medzi zaujímavosti patrí historické staré mesto Kaleiçi, pôsobivé vodopády Düden a starobylé mesto Aspendos.

V dosahu priamych letov a ďalších leteckých spojení z Viedne sa nachádza množstvo fantastických plážových dovolenkových destinácií, z ktorých každá ponúka jedinečnú kombináciu prírodných krás, kultúrnych pamiatok a outdoorových aktivít. Či už hľadáte romantickú dovolenku, rodinnú dovolenku alebo výlet plný dobrodružstva s priateľmi, možnosti sú pri hľadaní ideálnej plážovej destinácie v apríli nekonečné. Zbaľte si teda kufre, vezmite si opaľovací krém a pripravte sa na nezabudnuteľnú cestu na jedno z týchto úžasných miest.

Vyberte si z ponuky na stránkach www.reisen.sk

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *