Press "Enter" to skip to content

Stred týždňa bude pokojnejší, teploty sa postupne dostanú k tridsiatke

Aktualizované 8. júna 2024

Od stredy sa počasie po dlhšom čase zlepší a búrky nateraz nebudú až tak dominantným prvkom v počasí. Budeme sa totižto nachádzať v nevýraznom poli vyššieho tlaku, ktoré prinesie o niečo stabilnejšie počasie.

Rovnako však do strednej Európy postupuje zvlnený studený front, pred ktorým k nám začne prúdiť teplý, ale postupne aj vlhký vzduch od juhozápadu. Búrok sa teda úplne nezbavíme a treba s nimi naďalej počítať, aj keď nie až v takej extrémnej miere ako doteraz.

Stredajšie teploty poskočia k 28°C a vo štvrtok už pravdepodobne dosiahneme tropických 30°C. Počasie bude jasné až polooblačné a zrážky sa vyskytnú len ojedinele. Na severe a východe sa zrážky vyskytnú o niečo častejšie.

V piatok prinesie blížiaci sa front o niečo viac oblačnosti a búrky už budú početnejšie. Vplyvom vysokej teploty a vlhkosti bude na pocit dusno.

Zvlnený studený front bude oddeľovať dve odlišné vzduchové hmoty – kým severozápadná a severná Európa bude mať chladné počasie, na juhu Európy bude dominovať teplá vzduchová hmota, ktorá sa prejaví aj u nás. S blížiacim sa studeným frontom však postupne na našom území pribudnú aj búrky.

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *